Přednášející

Guillame Chêne

Guillame Chêne

Transformace společnosti od prodeje ke službám

LinkedIn Chief Executive Officer
MAKRO Cash & Carry ČR, METRO Cash & Carry SR

Guillaume Chêne je od roku 2014 výkonným ředitelem MAKRO Cash & Carry ČR a METRO Cash & Carry SR. V prostředí distribuce se pohybuje již dvacet let, za tuto dobu prošel různými vedoucími pozicemi včetně provozního a regionálního ředitele, vedoucího kontrolingu, zkušenosti má i s řízením logistiky a nákupu. V současné funkci se zabývá především řízením změny spojené s přechodem z obchodního modelu cash & carry na vícekanálový prodej s důrazem na přímou distribuci. Je absolventem obchodní školy ESSEC v Paříži, držitelem titulu Master of Econometrics a bývalým důstojníkem francouzského námořnictva.

Renata Mrázová

Renata Mrázová

Změna jako příležitost

LinkedIn Global Head of HR
NN Group

Svoji kariéru začala v roce 1995 ve švédské farmaceutické společnosti Astra jako asistentka finančního oddělení. Zde prošla několika pozicemi a také koordinovala fúzi s britskou společností Zeneca. Poté nastoupila do NN pojišťovny (dříve ING pojišťovny a penzijní společnosti) na pozici finanční a později generální ředitelky pro Českou republiku a Slovensko. Pod jejím vedením v roce 2012 získala ING pojišťovna v prestižní anketě Hospodářských novin tituly Nejlepší pojišťovna roku a Klientsky nejpřívětivější pojišťovna roku. V srpnu 2015 nastoupila na pozici Global Head of HR of NN Group a působí v Haagu. Renata Mrázová se pravidelně umísťuje v první dvacítce žebříčku 50 nejvlivnějších žen v Česku.

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis

Žít v přítomnosti je jediný způsob, jak ustát změny

LinkedIn Founder Cocuma.cz

Působí v HR přes 23 let. Spoluzaložil tři personální agentury. Urputně propaguje částečné úvazky, protože má za to, že pokud jich nebudeme mít více, nebudeme konkurenceschopní. Jeho filozofií je, že člověk je tvůrce a je součástí veškeré tvorby, a proto není možné na něj v žádném procesu zapomenout, což se nám bohužel dnes stává čím dál častěji. Proto na konci roku 2015 vytvořil tržiště firemních kultur cocuma.cz, portál, kde potkáte lidi, kteří tvoří firmy. Petr je HR (Human Relations) profesionál, High Resolution recruiter, Business Developer, táta, občan ČR a na prvním místě člověk. Pro své mnohdy radikální názory bývá označován za „volného radikála“ českého HR. A toto označení podle něj možná platí i proto, že se nerad váže.

Rostya Gordon-Smith

Rostya Gordon-Smith

Změna jako příležitost

LinkedIn Founder
MINERVA 21

Když v osmnácti letech odešla Rostya Gordon-Smith s několika librami v kapse do Anglie, netušila, že se na studiích na londýnské univerzitě seznámí se svým budoucím manželem Simonem Gordon-Smithem, bude s ním žít na několika různých kontinentech a společně vychovají čtyři syny.
Charismatická Rostya pracovala v nadnárodních firmách v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Hongkongu, Rusku a v dalších zemích a po sametové revoluci také v Česku. Více než dvacet let působila v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů. V roce 2001 byla zařazena do žebříčku 50 vrcholových světových HR manažerů.
V roce 2006 byla vybrána mezi 20 nejvlivnějších žen v České republice. Založila konzultační společnost People Impact s. r. o. a iniciovala celonárodní soutěž pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, tedy HR Excellence Award. Publikovala v odborných časopisech, v roce 2010 vydala spolu s Věrou Staňkovou motivační knihu Úspěšně s kůží na trh.
O čtyři roky později přivedla na svět projekt MINERVA 21 (www.minerva21.net), který klade velký důraz na posílení sebevědomí českých žen a s heslem „Čeříme vodu“ oslovuje ty české ženy, které na sobě chtějí pracovat, vzdělávat se, sdílet své zkušenosti, spolupracovat a pozitivně ovlivňovat své okolí a společenské dění.

 

Petr Mára

Petr Mára

Harder, better, faster, stronger, aneb jak pracovat a přežít

LinkedIn certifikovaný trenér

Petr Mára je certifikovaný trenér, který úzce spolupracuje se společností Apple na školeních a nasazení systému iOS a OS X ve firemním prostředí. V regionu Evropy, Středního východu, Indie a Afriky přednáší v rámci konferencí Apple praktické využití platformy iOS ve firmách i korporacích. Zájem o vzdělávání a technologie jej provází od dětství a s tím i snaha ovládnout čas. Propojení efektivity, produktivity a technologií se promítá do školení time managementu, o kterém Petr v Česku řadu let přednáší. Ve volném čase se vedle rodiny věnuje freedivingu a natáčení podcastů.

Martin Konečný

Martin Konečný

Adaptuj se = přežiješ

LinkedIn Founder
MK Consulting

Martin čtrnáct let působil v byznysu na pozici account managera v oblastech vyjednávání, vedení projektů, akviziční činnosti a péče o zákazníky. Na svém kontě má na osm tisíc hodin lektorské praxe při rozvoji a facilitaci práce týmů a jednotlivců, mediaci a řešení konfliktů a rozvoji vrcholových manažerů a top talentů. Opírá se o předešlé zkušenosti z oblasti klinické psychologie, které získal při práci s drogově závislými a HIV pozitivními, zaměřené zejména na podporu motivace, hledání životní vize a realizaci zásadních životních změn. Cenné poznatky načerpal také z praxe v zahraničí (Namibie, Nizozemí, USA).

Martin vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor jednooborová psychologie, dále absolvoval výcvik Firewalking Instructor Training, výcvik v mediaci a řešení konfliktů (Asociace Mediátorů České Republiky), výcvik v koučování (Radvan Bahbouh), výcvik ve skupinové psychoterapii (SUR) a rovněž výcviky a certifikační kurzy se zaměřením na týmové koučování a práci se skupinou dle POP, sociomapování, situační leadership a krizovou intervenci.

Realizoval týmové a individuální koučování ve společnostech Bayer, GE Money, Hewlett-Packard, Jan Becher, Komerční banka, Sanofi, ŠkoFIN, Vodafone, Zentiva a leadership programy pro 2N Telekomunikace, Allianz, Bayer, GE Money, Home Credit, Komerční banku, T-Mobile, Siemens, TEDOM. Vedl výcviky ve vyjednávání pro Accace, Accenture, GE Money, GlaxoSmithKline, Hewlett-Packard, Sberbank, Unicredit, Vodafone a talentové programy v GE Money, Hewlett-Packard, Komerční bance, Vodafone, Siemens a dalších.

Ján Dubnička

Ján Dubnička

Změna je výzva, změna je dobrodružství

LinkedIn brain based coach, team coach, facilitator, author

Ján je kouč osobního rozvoje, trenér a stratég pro dosahování vysokých výkonů top manažerů a sportovců, týmový kouč, facilitátor a autor knih. Věnuje se osobnímu a kariérnímu rozvoji lidí. Koučuje na základě poznatků o fungování mozku (brain based coaching). Brain based coaching se opírá o neurovědu, je zaměřen na proces a vede k výsledkům. Napomáhá trvalým pozitivním změnám zlepšováním kvality myšlení. Ján se ve své práci zaměřuje na podporu silných stránek a zdrojů. Pracuje s top manažery a středním managementem, majiteli a jednateli firem a sportovci. Nadnárodním společnostem pomáhá budovat vysoce efektivní a výkonné týmy, jeho rukama procházejí mnozí top manažeři, majitelé firem, politici a sportovcům pomáhá dosahovat vysokých a stabilních výkonů.

Drahomíra Mandíková

Drahomíra Mandíková

Změna jako příležitost

LinkedIn ředitelka firemních vztahů a komunikace společnosti
Plzeňský Prazdroj, a. s.

Členka představenstva a ředitelka firemních vztahů a komunikace společnosti Plzeňský Prazdroj patří mezi devítičlenné nejvyšší vedení této pivovarnické společnosti. V rámci své pozice řídí týmy odpovědné za externí a interní komunikaci, společenskou odpovědnost, public affairs a tým odpovědný za propagaci pivní kultury a Plzeňského Prazdroje v oblasti turismu a tradice. Zastupuje Plzeňský Prazdroj v předsednictvu Českého svazu pivovarů a sladoven.
V pivovarnictví je už téměř 17 let – před nástupem do Prazdroje pracovala jedenáct let v sesterské společnosti Pivovary Topvar na Slovensku. Jako manažerka pro vztahy s veřejností měla na starosti interní a externí komunikaci včetně oblasti společenské odpovědnosti. Zástupci zaměstnanců byla zvolena do dozorčí rady společnosti Pivovary Topvar. Na Slovensku působila také v řadě významných institucí – například byla předsedkyní Klubu firemních dárců nebo předsedkyní představenstva Slovenského sdružení pro značkové výrobky. Jako členka Arbitrážní komise slovenské Rady pro reklamu se věnovala i dodržování etických pravidel komerční komunikace.
Drahomíra Mandíková se dlouhodobě věnuje oblasti společenské odpovědnosti a trvale udržitelného rozvoje. Aktivně se zapojuje do posunu podnikatelského prostředí k větší udržitelnosti se zaměřením na rozvoj diverzity v byznysu, podporu ženského leadershipu až po celkovou oblast společenské  odpovědnosti.
Drahomíra Mandíková pochází z Bratislavy. Své původní ekonomické vzdělání si rozšířila studiem sociální práce na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Do léta 2010 žila v Bratislavě, poté se přestěhovala do Prahy.

 

Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská

Jak souvisí kvalita obsahu našich šatníků s vlastní sebehodnotou?

LinkedIn módní návrhářka, stylistka a koučka

14 let působí v oblasti módního průmyslu. Vystudovala obor textilní technologie  návrhářství, žila a pracovala v USA a Francii. Kromě toho, že působí jako návrhářka osobních kolekcí pro klienty, stylistka kampaní pro společnosti Baťa či Bushman & módní koučka, vede také pracovní skupinu Sustainability Fashion na VŠE v Praze. Pořádá workshopy na téma Efektivní a smysluplný šatník, pěstuje módní inteligenci a vzdělává v oblasti finanční negramotnosti v souvislosti s módou. Její působení je velmi komplexní, tím je její přístup v tomto oboru jedinečný. Vším, co dělá, se snaží se o změnu v myšlení a v přístupu k módě a skrze ni možná i ostatních oblastech životního přístupu.

Jaroslav Chýle

Jaroslav Chýle

Mindfulness pro každý den

LinkedIn nezávislý konzultant, lektor, výzkumný pracovník a předseda výboru Centra pro mindfulness

Mgr. Jaroslav Chýle je prvním českým kvalifikovaným lektorem celosvětově osvědčeného programu MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Pravidelně pořádá kurzy pro veřejnost (více informací na mbsr.cz). Vedl také první kurz MBSR u nás pro pacienty v nemocnici pod dozorem lékařů. Kurzy vede tak, jak se to naučil od tvůrců MBSR, lektorů Centra pro mindfulness při lékařské fakultě Univerzity v Massachusetts (CFM), kde dokončil v roce 2014 lektorský výcvik. Soustředí se na praxi a trénink mindfulness. Dlouhodobě se věnuje józe, meditační praxi, studiu a výzkumu tréninku mindfulness. Vede české Centrum pro mindfulness, z. s., které sdružuje kvalifikované lektory osvědčených mindfulness programů, informuje, podporuje vzdělávání a výzkum v této oblasti. Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě a právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Jak realizovat změnu s myšlenkovou mapou

LinkedIn lektor osobní produktivity

Pořádá firemní i veřejná školení, díky kterým zvýšíte svou osobní produktivitu a zlepšíte time management. Naučí vás vytvořit si systém pro produktivní práci, používat myšlenkové mapy v byznysu, efektivně pracovat s mobilními technologiemi nebo vybudovat bezpapírovou kancelář díky Evernote. Jen za poslední rok prošla jeho semináři tisícovka účastníků z firem jako Orange SK, ECCO Slovakia, Renocar, J&T Services, Česká spořitelna, Moravia IT nebo Multisport Benefit, se kterými pracoval na budování nových dovedností pro zvýšení produktivity práce.

Petr Studenovský

Petr Studenovský

Vliv formálních komunikačních dovedností na náš profesní i osobní úspěch

Konzultant v oblasti komunikace a etikety
FreeCom group

Původním povoláním novinář, pracoval v Československé a později České televizi jako redaktor, parlamentní zpravodaj a moderátor hlavního zpravodajského pořadu. V letech 1992 až 1998 byl šéfredaktorem zpravodajství České televize a moderátorem politických diskusních pořadů. V roce 1998 působil jako mluvčí vlády ČR a zároveň mluvčí premiéra. Od roku 2001 je konzultantem v oblasti obecné, mediální a krizové komunikace a etikety. Vyučuje mediální a prezentační dovednosti na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Dana Potočková

Dana Potočková

Mediace aneb jak být nápomocný uprostřed cizího konfliktu

LinkedIn Managing Director
Conflict Management International

Dana patří mezi nejzkušenější české mediátory. Stála u zrodu českého zákona o mediaci a předsedá zkušební komisi pro státní zkoušky z mediace. Je autorkou řady publikací, včetně učebnice „Nejlepší je domluvit se“ a „Komentáře zákona o mediaci“. Dana absolvovala studium mediace na vyhlášeném Straus Institutu Pepperdinské university v Los Angeles, kde také působila jako mediátorka. Vyjma toho mediovala komplexní případy i v Německu, Španělsku, Irsku nebo na Barbadosu. O své bohaté mediační zkušenosti, zejména z oblastí obchodních, vnitrofiremních a obecních sporů, se dělí se studenty na třech zahraničních univerzitách a v CMI kurzech. V praxi se také věnuje krizové komunikaci v kontextu změn a high performance koučinku.

Jan Hergeth - Pošvář

Jan Hergeth - Pošvář

O čem to vše je? Vše začíná etiketou

LinkedIn International Business Development Consultant
HERGETH Consulting

Jan Hergeth - Pošvář je zkušeným profesionálem v oblasti rozvoje obchodním příležitostí, marketingu a korporátní komunikace. Své dosavadní zkušeností získal především v právním sektoru a energetice. Ve své praxi se zaměřuje především na obchodní strategie a koordinaci, procesní a projektové řízení, vztahy se zákazníky (B2B), koordinaci mezinárodních týmů, marketing a komunikaci, profilaci top managementu a strategickou komunikaci. V rámci svých dosavadních zkušeností působil také jako interní trenér v oblasti etikety, krizové komunikace, rozvoje obchodních příležitostí a strategické komunikace. Jan je členem správní rady charitativní organizace Nadání a dovednosti o. p. s a zároveň poskytuje jako dobrovolník interaktivní tréninky účastníkům projektu Rozhled.

Alena Huberová

Alena Huberová

Vaše osobní kouzlo aneb další krok k úspěchu ve firmě

LinkedIn komunikační expertka, lektorka a konferenciérka

Alena Huberová má odborné zázemí v oblasti prodeje, marketingu a komunikace. Po více než 15 let práce v mezinárodních společnostech a života v 5 různých zemích Evropy a Asie, opustila korporátní svět, a začala pátrat po svém životním posláni. Práce se stovkami lidí, překonání nejrůznějších překážek v podnikání, a také svého vlastní boje jako "profesionál-introvert", to vše inspirovalo její nynější byznys, který se stal její celoživotní vášní. Dnes Alena školí top management v mezinárodních firmách i malé podnikatele a začínající firmy v tom, jak komunikovat, aby zaujali své publikum a posílili svůj vliv ve firmě, a také jak prodat své myšlenky (nebo produkty) a vybudovat si skvělé vztahy se zákazníky.

Tomáš Sova

Tomáš Sova

How to unf*ck yourself

LinkedIn Chief Moderating Officer
Cognitio-Scan

Tomáš Sova je mezinárodní certifikovaný trenér v oblastech leadershipu a NLP, který moderuje rozvoj organizací formou rozvoje lidského faktoru a potenciálu v řadě zemí po celém světě. Na základě bohatých mezinárodních zkušeností, kladných i záporných, ve sféře korporátního a soukromého podnikání dokáže velmi efektivně, s pomocí strukturované metodologie Cognitio-Scan, převést vize a mise společnosti do dennodenního chování, které povede k naplnění stanovených cílů organizace. Věří tomu, že „People support what they create“. Rád vaří, medituje a rozvíjí se čtením starých spisů. 

Renata Šutovská

Renata Šutovská

Co chtějí generace Z a millennial?

LinkedIn Managing Partner
HR Spectrum

Renata působila před založením HR Spectrum na seniorských manažerských pozicích v nadnárodních korporacích zaměřených na lidské zdroje. Ve své praxi se soustředí především na vyhledávání seniorních manažerů s užším zaměřením na Evropu a trhy CEE. Společně s klienty navrhuje a vytváří požadovaný profil kandidáta a následně se podílí na jeho identifikaci. Součástí její specializace je rovněž tvorba tréninkových plánů pro jednotlivé klienty.

Marcela Němcová

Marcela Němcová

Jak v rychlém byznysovém světě neztratit sám sebe…

LinkedIn Consultant
IN-SPIRAL

Marcela je trenérka, koučka  a konzultantka v oblasti sebepoznání, měkkých a manažerských dovedností se zaměřením na rozvoj lidského potenciálu. Díky svým dlouholetým zkušenostem z top managementu korporátního světa (více než 23 let pracovala v mezinárodních firmách s rychloobrátkovým zbožím včetně praxe ve Velké Británii) a práci s klienty v různých oblastech umí propojit byznys s osobním rozvojem. Jejími inspirativně vedenými tréninky zaměřenými na management, komunikaci a sebepoznání prošlo již více než 600 účastníků. Zabývá se též projekty na zlepšení firemní kultury, facilitací teamových workshopů a individuálním koučinkem/mentoringem. Jejími klienty jsou například Makro, Lactalis, Carnibona group nebo Feedo.

Blanka Křemenáková

Blanka Křemenáková

Wellbeing – zdraví, štěstí, prosperita

Founder, Executive Director
5K Consulting s. r. o.

Blanka vystudovala FF UK. Více než dvacet let se věnuje vzdělávání a poradenství. Zaměřuje se na psychologii zdraví, prostoru a prosperity. Pracuje nejčastěji pro velké nadnárodní společnosti. V oblasti odstraňování emocionálních příčin stresů poskytuje své služby i soukromé klientele.

Lenka Fleischmannová

Lenka Fleischmannová

Jak se rychle a účinně zbavit strachů, stresů a negativních emocí

osobní terapeutka

Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze. Pracuje jako osobní terapeutka, vede tantrickou jógu pro ženy – mohendžodáro. Před dvaceti lety se kvůli vážné nemoci v rodině začala zajímat o různé typy alternativní léčby a postupně prošla mnoha kurzy, naučila se využívat mnoho metod (reiki, kineziologie, EFT, léčebný kód, Cesta, práce s kvantovým polem atd.)

Registrovat